Pędzle do makijażu oczu. Czy wiesz, jak ich używać?

Tak jak do makijażu twarzy stosujesz kilka rodzajów pędzli, tak i do makijażu oczu również musisz je mieć. W kosmetyczce każdej z nas powinno znajdować się przynajmniej pięć takich aplikatorów.

Zobacz, jakich pędzelków należy używać i jakie jest ich zastosowanie.

Płaski pędzelek. Ten aplikator świetnie sprawdza się do nanoszenia cieni na całą powiekę. Aby nałożyć kremowe cienie do powiek, użyj płaskiego pędzla z syntetycznym włosiem. Puchate aplikatory z naturalnego włosia przeznaczone są do nanoszenia cieni bazowych na całą powiekę. Pamiętaj, aby rozmiar takiego pędzelka dobrać do wielkości powieki.

Pędzel – kulka. Ten aplikator służy do podkreślania załamania powieki i rozcierania ciemnych cieni nanoszonych właśnie w tym miejscu. Pędzelek w kształcie kuleczki jest mały i ma zbite włosie. Równie dobrze sprawdzi się do nakładania rozświetlacza w wewnętrznym kąciku oka, pod łukiem brwiowym oraz roztarcia kreski wzdłuż linii rzęs i podkreślenia dolnej powieki.

Pędzelek do blendowania cieni. Na pewno przyda ci się do rozcierania cieni i tworzenia łagodnych przejść pomiędzy nimi. Świetnie sprawdzi się również do robienia makijażu w stylu smoky eyes. Pędzelek do blendowania cieni ma miękkie i zbite włosie, które pozwala na dokładne cieniowanie powiek.

Skośny pędzelek do brwi. Przyda ci się do aplikowania eyelinera i podkreślania łuku brwiowego. Ma krótkie, sztywne i ścięte pod ukosem włosie. Dzięki temu brwiom nadasz pożądany kształt, obrysowując ich górną i dolną krawędź. Do aplikowania cieni prasowanych i kremowych idealnie nadaje się pędzelek z syntetycznym włosiem.

Pędzelek do eyelinera. Wyróżniamy kilka różnych kształtów tego aplikatora: ścięty pod skosem, podłużny i bardzo mały, spiczasty. Każdym z nich narysujesz kreskę na powiekach, optycznie zagęścisz górną lub dolną linię rzęs i uzupełnisz makijaż. Takim pędzelkiem stworzysz kreskę w stylu jaskółki lub kociego oka.