Co zrobić, żeby rozświetlacz wyglądał ładniej na twarzy?

Rozświetlacz jest takim kosmetykiem, który każda dziewczyna powinna mieć w swojej kosmetyczce. Dlaczego? Ponieważ dodaje cerze blasku, podkreśla urodę i jest doskonałym uzupełnieniem makijażu. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj i odcień rozświetlacza wybrać.

Sprawdź, co zrobić, aby ten produkt wyglądał na twarzy ładniej.

Po pierwsze: zamiast pędzelkiem rozświetlacz nałóż palcem. Wtedy uzyskasz efekt gładkiej i rozświetlonej skóry. Kiedy aplikujesz produkt, rozprowadzasz zawarte w nim połyskujące pigmenty na powierzchni twarzy i innych kosmetykach. Sprawiasz, że drobinki błyszczą się jeszcze bardziej, a skóra nabiera świeżego wyglądu. Rozświetlacze najlepiej nakłada się palcem, delikatnie je wklepując. Równie dobrze sprawdzi się płaski syntetyczny pędzel. Pamiętaj, aby granice zaaplikowanego kosmetyku dokładnie rozetrzeć i połączyć z podkładem.

Po drugie: pod rozświetlacz stosuj płynne podkłady. Używając takich produktów, uzyskasz świetlistą i promienistą cerę. Jeżeli nie lubisz płynnych kosmetyków, a bardziej przypadły ci do gustu mineralne podkłady, to przed zaaplikowaniem rozświetlacza twarz spryskaj mgiełką lub hydrolatem. Dzięki temu trikowi końcowy efekt makijażu będzie o wiele lepszy, a wszystkie produkty kolorowe doskonale się ze sobą połączą.

Po trzecie: każdy rozświetlacz zastąpi cienie do powiek. Rozświetlacze optycznie powiększają spojrzenie i sprawiają, że oczy stają się piękniejsze. Poza tym, połyskujący kosmetyk nałożony na nieruchomej górnej powiece uniesie łuk brwiowy. Rozświetlacz w takim samym odcieniu zaaplikowany i na policzki, i na powieki sprawi, że cały makijaż stanie się jednolity.

Po czwarte: jak uzyskać delikatny efekt, stosując mocno połyskujący rozświetlacz? Na palec z nałożonym wcześniej rozświetlaczem zaaplikuj kropelkę podkładu. Następnie kosmetyki rozetrzyj w dwóch palcach i nanieś na skórę. Dzięki temu twój makijaż będzie i subtelny, i pełen blasku.

Po piąte: im mniejszego pędzelka użyjesz, tym efekt końcowy będzie lepszy. Małym aplikatorem precyzyjnie nałożysz rozświetlacz. Jeżeli masz wrażenie, że błyszczącego produktu zaaplikowałaś za dużo, to do roztarcia i zblendowania użyj dużego pędzla z miękkim włosiem.