AHA! Złuszczanie skóry kwasami owocowymi

Gładka i promienna cera. Właśnie tak chcą wyglądać wszystkie kobiety. Jeżeli i ty jesteś jedną z nich, poznaj skuteczne sposoby, dzięki którym twoja buzia stanie się piękna. Otóż najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kwasów owocowych AHA. Jak zabieg złuszczania skóry zrobić w domu?

Kwasy glikolowy, migdałowy lub mlekowy są najczęściej wykorzystywane do złuszczania martwego naskórka. Dlaczego? Są niezwykle skuteczne, ponieważ delikatnie usuwają zrogowaciałą warstwę skóry, oczyszczają pory, regulują pracę gruczołów łojowych i zapobiegają wydzielaniu się nadmiernej ilości sebum. Poza tym, regenerują naskórek i wzmacniają połączenia pomiędzy komórkami skóry. Jeżeli chcesz samodzielnie zrobić kurację z zastosowaniem kwasów AHA, to pamiętaj, że powinnaś wybrać te, które zawierają małe stężenie substancji aktywnych. Dobierz takie, w których stężenie kwasów nie przekracza 10%. Produkty są w pełni bezpieczne; mogą stosować je nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą twarzy.

Zanim zastosujesz kwasy AHA, przygotuj odpowiednio skórę.

Użyj toniku oczyszczającego, a potem zrób peeling. Pamiętaj, że podczas kuracji powinnaś stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Zapobiegną one poparzeniom i powstawaniu przebarwień. Dzień przed zabiegiem nie depiluj skóry i nie reguluj brwi, aby nie spowodować dodatkowych podrażnień.

Jak stosować kwasy? Aplikację przeprowadź wieczorem, tak by skóra w nocy mogła się zregenerować. Preparat z zawartością kwasów AHA rozprowadź na skórze twarzy, szyi i dekoltu, omijając okolice oczu. Wykonaj krótki masaż, który dodatkowo przyspieszy wchłanianie kosmetyku, ujędrni skórę i poprawi krążenie krwi. Każdego dnia stosuj produkty z filtrem przeciwsłonecznym, unikaj mocnego makijażu i pamiętaj o dokładnym demakijażu. Stosuj kremy z właściwościami nawilżającymi. Efekty? Skóra będzie uelastyczniona, gładka i rozświetlona. Przebarwienia i płytkie zmarszczki znikną, owal twarzy poprawi się, a pory skóry zostaną oczyszczone.