Jak ukryć cienie pod oczami? Najlepsze kremy i korektory
Zasinienia, opuchnięcia i cienie pod oczami to zmora wielu kobiet. Większość z nich niestety nie wie, w jaki sposób zakamuflować te niedoskonałości i jak dbać o skórę wokół oczu. Jeżeli jesteś jedną z nich, to przeczytaj ten tekst, a dowiesz się, jakich korektorów i kremów używać, by wyglądać pięknie.
Korektory maskujące cienie pod oczami.
Niestety cieni i worków pod oczami nie zamaskujesz zwykłym korektorem czy podkładem kryjącym. Potrzebny ci będzie specjalistyczny kosmetyk, tzw. kamuflaż lub baza neutralizująca. Produkty te zakrywają zaczerwienienia, popękane naczynka, zasinienia, zażółcenia i poszarzałą skórę. Wystarczy, że dopasujesz odpowiedni kolor kosmetyku do typu niedoskonałości. Zaczerwienioną cerę zneutralizuje baza w kolorze zielonym i niebieskim. Niebieskie zasinienia kamufluje produkt w odcieniu brzoskwiniowym lub pomarańczowym. Brązowe lub żółte cienie zakryje fioletowy kosmetyk. Natomiast poszarzałą i zmęczoną skórę odświeży baza w kolorze różowym.
Jak zadbać o skórę z niedoskonałościami wokół oczu?
Najważniejszą sprawą jest odpowiednia pielęgnacja. Stosuj kremy pod oczy o delikatnej konsystencji oraz łagodzącym, wzmacniającym i odżywczym działaniu. W produktach tych powinny znaleźć się między innymi: aloes, antyoksydanty, kwas hialuronowy, retinol i witamina K. Krem aplikuj nad brwiami i w miejscu, w którym wyczuwasz kość oczodołową. Nie nakładaj kosmetyku tuż pod dolną powieką, ponieważ możesz spowodować podrażnienie oczu. Zanim naniesiesz korektor lub bazę, odczekaj chwilkę aż krem pod oczy wchłonie się.
W jaki sposób zaaplikować korektor?
Cienką warstwę korektora nałóż na podkład i/lub kamuflaż. Kosmetyk dokładnie rozprowadź, zaczynając od wewnętrznego kącika oka, a kończąc po przeciwnej stronie. Aby utrwalić wszystkie produkty, zastosuj puder transparentny. Który korektor wybrać? Najlepsze krycie dają korektory w sztyfcie – stosowane są do kamuflowania wyprysków. Kremową formułę mają korektory w słoiczku i prasowane. Płynne korektory są dobrze napigmentowane, ale bardzo często nietrwałe i szybko ścierają się. Korektory w pisaku są najbardziej poręczne i łatwe w stosowaniu.